Rachunek bankowy w Czechach

O ile jesteście Państwo zainteresowani otwarciem rachunku bankowego na terenie Czech, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług, które obejmują kompleksową usługę rozpoczynającą się od złożenia popytu po otwarciu rachunku przez konkretną osobę aż po korzystanie z aktywnego rachunku bankowego oraz ewentualną pomoc przy obsłudze w internetbanking. Kto może otworzyć konto w Czechach:

1. Osoba prywatna – do wizyty w banku potrzebny będzie aktualny dowód osobisty (bądź inny dokument tożsamości) czasami niektóre banki wymagają dwa dokumenty tożsamości (wówczas może być np. prawo jazdy, paszport, viza, itp.). Dwa dowody tożsamości szeczególnie są wymagane u osób poza UE.
2. Osoba prawna (czeska) – o ile rozchodzi się o czeską spółkę, w zarządzie której stoi osoba zagraniczna – wówczas potrzebny jest aktualny odpis z KRSu, w którym widnieje wpis kto jest wspólnikiem i prezesem . Osoba uprawniona do otwarcia konta , to prezes (konto musi otworzyć osobiście) i dalej może uprawnić kolejne osoby do obsługi rachunku. Do otwarcia rachunku dla spółki, która dotychczas nie miała otworzony rachunek przez obywatela Czech – niezbędne będą dwie wizyty w banku. Pierwsza w celu wypełnienia specjalnego kwestionariusza i kolejna do otwarcia rachunku(o ile bank uchwali otworzyć rachunek) W sytuacji otwierania rachunku, w której wcześniej było konto założone przez czeskiego prezesa, wystarczy tylko jedna wizyta w banku, gdzie od razu zostanie wypełniony specjalny kwestionariusz i zostanie też otwarty rachnunek.
3. Osoba prawna (zagraniczna) – o ile wspólnikiem danej czeskiej spółki jest inna spółka zagraniczna, wówczas do otwarcia rachunku niezbędne będzie załatwić odpis z KRSu danej spółki – opatrzony w Apostillę i przetłumaczony sądowo do języka czeskiego (tutejszą usługę tłumaczenia jesteśmy w stanie załatwić dla Państwa).
4. Osoba fizyczna prowadząca działalność jednoosobową – do otwarcia rachunku niezbędne jest dostarczyć dowód osobisty oraz potwierdzenie o otwarciu działalności jednoosobowej. By otworzyć rachunek bankowy jest niezbędne wcześniej umówić wizytę w banku, ten kto chce taki rachunek musi nas kontaktować i informować nas o następujących danych:

– rachunek ma być w którym banku (tutaj na miejscu w Trzyńcu – oferujemy wizyty w
banku: FIO banka, ČSOB, UNICREDIT BANK, Raiffaisenbank, Komerční banka a.s.),
– podać email kontaktowy oraz telefon kontaktowy,
– niektóry bank wymaga do założenia rachunku scan dowodu osobistego (wysłać wcześniej
w celu przygotowania dokumentów) w innych bankach zaś wystarczy dowód dołożyć
osobiście na miejscu.

Podczas wizyty w banku mogą klienci wykorzystać usług tłumacza polskojęzycznego, który asystuje podczas otwierania takiego rachunku. Liczymy 100 PLN/1 godzinę asystencji osoby polsko-języcznej. Natomiast cena za otwarcie rachunku dla spółki zagranicznej (nie czeskiej) wynosi 1000 PLN. Należy liczyć się z tym, że cena ta oczywiście, nie gwarantuje, że taki rachunek zostanie otwarty. Albowiem o tym, czy uda się rachunek bankowy otworzyć lub nie, decyduje konkretny bank na podstawie informacji, które uzyska wprost od klienta. Klient zainteresowany otwarciem rachunku powinien dostarczyć banku wszystkie informacje dotyczące prowadzonej działalności na terenie Czech, idealnie wytłumaczyć powiązanie na Czeską Republikę, klient powinien postępować i zachowywać się wiarygodnie, wiedzieć co jest dokładnie przedmiotem działalności spółki, jak wysokie przelewy będą relizowane, ew. na wezwanie powinien dołożyć scan faktury, itp. W celu otwarcia rachnunku bankowego dla zagranicznej spółki w Czechach, niezbędne jest przedstawić powiązanie na Czechy (idealnie inne czeskie firmy – dostawców lub odbiorców, z którymi ma spółka współpracować i robić przelewy).

 

Więcej informacji na stronach eurocompanies.pl